امروز : جمعه, 01 آذر 1398
» درباره ما

درباره ما

بازرگانی هاشمی از سال 1353 توسط محی الدین هاشمی با تمرکز بر فرصت های تجاری و ظرفیت های تولیدی در بخش کشاورزی شروع به کار کرد و با توجه به پتانسیل های طبیعی و خدادادی منطقه گرگان و دشت در شاخه های مختلف زراعی، منابع طبیعی و دام و طیور فعالیت های خود را گسترش داد. اجرای طرح های صنعتی چوب و جنگل ، زنبورداری و تولید عسل، واردات زنبورمولد (مادر) توزیع و پخش فراورده های دام و طیور، خرید و فروش دانه های روغنی، گندم و محصولات صیفی ،خرید وش و تصفیه پنبه و صد البته کشاورزی و زراعت منجر به کارنامه ای قابل اتکا در بازار کشاورزی و صنایع مرتبط به آن در منطقه گردید.

در سال 1379 با توجه به روند تغییرات بازار و شرایط اقتصادی تولید علی الخصوص در صنعت پنبه که همزمان با حضور نسل دوم مدیریت بر فضای این بازرگانی شکل گرفت،  ورود به بازار توزیع نهاده های کشاورزی و همچنین تولید بذر در سرلوحه فعالیت های اقتصادی این مجموعه قرار گرفت ¬که با یاری خدا و تلاش های مجدانه همکاران از سال 1386 با ثبت شرکت پیشگامان کشت پایدار و استفاده از ظرفیت های مهندسی در فرایند توزیع و فروش به راه خود ادامه داد. و از سال 1393 با راه اندازی واحد تولیدی مزرعه پارسیان فصلی نو را تجربه کرد. امید است که ضمن حفظ ارزش های ساختاری این بازرگانی، با رعایت اصول اخلاقی و حسن رفتار حرفه ای و استفاده از تجارب همکاران و پیشکسوتان امکان ایجاد فرصت های جدید و در نهایت کمک به افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و توزیع عادلانه ثروت برای همه فعالان این حوزه حاصل گردد چرا که رشد روز افزون جمعیت ، تغییر الگوی مصرف در جوامع  انسانی و محدودیت منابع در دنیا، تأمین غذا و در نتیجه تولید محصولات کشاورزی را به یکی از مهمترین دغدغه های جامعه بشری تبدیل نموده است.

سازمان های بین المللی با آگاهی از خطرات ناشی از این تهدید و عدم توجه به رعایت الگوهای کشاورزی پایدار، استفاده بی رویه و نابجا از محصولات شیمیایی که موجب گسترش بیماری های خاص، آلودگی های زیست محیطی و منابع خاک و آب و در نتیجه  آلودگی  خطرناک مواد غذایی به پسماند آلاینده های شیمیایی می شود. لزوم تغییر نگاه در بین فعالان عرصه کشاورزی را امری ضروری می دانند.

مدیران شرکتت پیشگامان با امید به آینده ای روشن با استعانت از خالق متعال، عزم راسخ و اعتماد به توانستن، با سرمایه گذاری و جذب نیرو های متخصص، تعامل مستمر و اثربخش با کارشناسان داخلی و خارجی، ارتباط با واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی ، مراکز دانشگاهی و بخصوص کشاورزان پیشرو فعالیت خود را ادامه داده و باور دارند در مسیر حرکت به سوی توسعه پایدار، ضمن بهره گیری از دانش روز و آگاهی از ضرورت بومی سازی و توجه به الگوی کشت و نیازهای منطقه ای با استفاده از ظرفیت های بالقوه تولیدی در داخل کشور به رسالت وجودی خود در همراهی کشاورزان در مزرعه ای به وسعت سرزمین پارسیان و تحقق ایدئولوژی مدیران شرکت  که همانا کشاورز لایق بهترینهاست  جامعه عمل  بپوشاند.

 

بیانیه مأموریت سازمان :

این سازمان، با بهره گیری از حداکثر ظرفیت و توان معنوی و مادی خود در جهت توسعه راه کارهای نوین کشاورزی،‌ کارآفرینی، ارتقاء رفاه اجتماعی و رشد پایدار اقتصادی کشاورزان، گام بر می دارد. خط مشی این سازمان همواره بر مبنای ایدئولوژی و باور سازمان؛ کشاورز لایق بهترینهاست؛‌ استوار می باشد.

شفافیت در امور:

ما همواره کلیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مشتریان قرار داده و پیوسته در ارتباط مستقیم با آنها خواهیم بود. ما همواره از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال می کنیم.

تمرکز بر نمایندگان و عاملین فروش:

ما معتقدیم که سود نمایندگان و عاملین فروش سازمان،‌ تابعی از میزان موفقیت ما در ارائه بهترینهاست،‌ پس ما تمام تلاش خود را در راستای قرار گرفتن بعنوان بهترین و اولین انتخاب آنها به عنوان تامین کننده بکار می بریم.

ارزش های انسانی سازمان :

ما همواره منابع انسانی را مهمترین و ارزشمند¬ترین منبع سازمانی خود دانسته و حفظ کرامت و تأمین رضایت آنان را بر خود واجب می دانیم و خود را متعهد به تربیت نیروی انسانی با انگیزه و برخوردار از بالاترین سطح انضباط دانش و کارایی در حیطه کاری و در جهت نیل به اهداف سازمانی می دانیم. با توجه به برخورداری این سازمان از رفتار سازمانی مبتنی بر خلاقیت و نوآوری، سرعت و کیفیت در انجام بهینه ی امور، در جهت دستیابی به سطوح بالای مزایای رقابتی گام برمی داریم.

ارزش های سازمانی:

تحرک و چابکی

کیفیت و خدمت گرایی

توانمندسازی و مسئولیت پذیری

یادگیری و آموزش

کار تیمی و اعتماد

خلاقیت و نوآوری

اهداف سازمان :

  شرکت پیشگامان کشت پایدار، در راستای سیاست های اقتصادی و در جهت انجام و ایفای رسالت خویش ضمن تلاش در جهت افزای سهم بازار خود در کلیه زمینه های مورد فعالیت و با در نظر گرفتن باور سازمانی  خود مبتنی بر ایدئولوژی " کشاورز لایق بهترینهاست " اهداف زیر را نیز سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است:

-- ایجاد و افزایش توان خرید محصولات و خدمات کشاورزی با کیفیت برای کشاورزان و مشتریان

-- کمک به ایجاد اشتغال پایدار و کار آفرینی در بخش کشاورزی در جهت بکارگیری هرچه بهتر از دانش روز دنیا

-- مشارکت در سیاست های حفظ سرمایه های ملی طبیعی از طریق ارائه محصولات وخدمات همگام با تکنولوژی روز با نگاه توسعه پایدار

-- رهبری محصولات، خدمات و افزایش سهم بازار (از طریق فرآیندهای بازاریابی نوآورانه)

-- افزایش مشارکت شعب و جذب سریع مشتریان با ارائه خدمات یکسان

-- نوآوری وگسترش خدمات الکترونیکی و تکنولوژی روز

-- ارتقای اخلاق حرفه ای در کلیه امور مرتبط با زیر بخش های کشاورزی در جهت تحقق افزایش بهره وری

-- آموزش فعالان بخش کشاورزی در جهت ارتقای سطح دانش، گسترش فناوریها و تکنولوژی روز بخش کشاورزی و رشته های مرتبط از طریق تعامل  با دانشگاه ها و مراکز علمی، تحقیقاتی  و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

-- حضور در نمایشگاه های متعدد سراسر کشور و برگزاری مزارع آموزشی کهنشان دهنده عزم راسخ شرکت در جهت شناساندن مأموریت شرکتکه همانا کشاورز لایق بهترینهاست  به جامعه کشاورزی و صعود بر بلندای افتخار وگام نهادن در راه ایجاد و ثبت برند ملی

-- تولید محصولات بیشتر با صرف نهاده¬های کمتر از اهداف بسیاری از شرکت هاست و جاه طلبی ما در اجرایی کردن این هدف یک گام به سوی توسعه پایدار

 بازدید امروز: 49 بازدید دیروز: 74 بازدید ماه: 49 بازدید سال: 38502 بازدید کل: 57582